top of page

Psychiatra a psycholog... co za różnica?

Zaktualizowano: 20 maj 2020

Największa różnicę między psychiatrą a psychologiem stanowi fakt, że ten pierwszy jest…. lekarzem. Psychiatra jest osobą, która ukończyła studia medyczne oraz specjalizację z zakresu psychiatrii. Aby ją ukończyć należy odbyć rezydenturę - polega ona na pracy w charakterze lekarza psychiatry jednak pod opieką starszego stażem i doświadczeniem specjalisty tej dziedziny.


Psychiatra może stawiać diagnozy medyczne oraz stosować farmakoterapię (dobierać leki, wystawiać recepty itp). Ani psycholodzy, ani psychoterapeuci nie posiadają takich uprawnień.


Ważne jest, aby w przypadku osób z trudnościami wymagającymi stosowania farmakoterapii, a jednocześnie będących w terapii, możliwa była współpraca między psychoterapeutą a psychiatrą. Nie obawiajmy się skontaktować ich ze sobą - działanie to ma na celu jedynie nasze dobro i dobranie jak najbardziej skutecznego leczenia.


Zespół "Psycholog dla Ciebie"

Autor: Katarzyna Sass

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Test Becka a diagnoza depresji

Osoby podejrzewające u siebie depresję, zanim zdecydują się na wizytę u profesjonalisty nierzadko poszukują wskazówek w internecie. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: „depresja test” natykają się na rozma

Wywiad: depresja

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z naszą ekspertką, psychologiem i psychoterapeutką, mgr Katarzyną Sass, nt. depresji: https://stylzycia.polki.pl/psychologia,depresja-objawy-fizyczne-tej-chorob

Comentários


bottom of page